Cykl spotkań na temat mediacji z grupami szkolnymi

lis 22, 2023 | Aktualności

🔔 W dniach 26 i 27 października oraz 15 i 16 listopada 2023 roku Magdalena Kosicka – Leszczyńska odbyła cykl spotkań na temat mediacji z grupami szkolnymi – łącznie ok. 400 osób. Wzięli w nich udział przedstawiciele kuratorium oraz nauczyciele i uczniowie szkół z Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego, Hrubieszowa, jak i innych miejscowości województwa lubelskiego.

 

Spotkania prowadzone były w Sądzie Okręgowym w Zamościu w ramach działalności edukacyjnej Sądu w związku z tygodniem mediacji.

 

Podczas wystąpień Magda opowiadała o mediacji ilustrując wypowiedzi pokazem multimedialnym z rezultatów projektu, w tym rysunkami komiksów. Magda prezentowała również filmy z nagraniami praktyki uczestników projektu, a następnie na ich podstawie przeprowadziła z każdą z grup młodzieży symulację mediacji. Zebrane doświadczenia pokazują, że nawet urywki filmów praktycznych są dużym wsparciem dla młodzieży w tematyce mediacji i ułatwiają przyswojenie umiejętności.

 

Filmy były też punktem wyjścia do dyskusji na temat wprowadzania mediacji w szkole i dbałości o dobrostan młodych mediatorów z dorosłymi uczestnikami spotkań.

 

Zarówno dorośli, jak i dzieci wyrażali zainteresowanie tematyką i przygotowanymi materiałami .

 

 

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _
ℹ️ Projekt ,,Komunikacja budująca zrozumienie” korzysta z dofinansowania o wartości 122 871 EUR otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Fundusze norweskie i EOG Program Edukacja. Celem projektu jest opracowanie narzędzi wprowadzających skuteczną komunikację oraz pokojowe i konstruktywne rozwiązywanie sporów i problemów w środowiskach dzieci i młodzieży.

 

Więcej informacji o projekcie EOG „Komunikacja budujca zrozumienie” TUTAJ

 

FUNDACJA UNDERSTANDING
Zrozumieć siebie, zrozumieć innych

 

#FundacjaUnderstanding #artofliving #EOG #szkoła #mediacjerówieśnicze #nvc