Konferencja

„Dobrostan pracowników w czasach migracji” 

 

Z ogromną przyjemnością zapraszamy na hybrydową konferencję „Dobrostan pracowników w czasach migracji: czemu warto to robić, jak to robić efektywnie”, która odbędzie się 11 czerwca 2024 roku w Krakowie, w godzinach 9.00-16.00 z warsztatami. Konferencja hybrydowa czyli  możesz wziąć udział stacjonarnie lub online. 

O czym?

Dobrostan pracowników jest kluczowym czynnikiem sukcesu każdej organizacji. Firmy, organizacje, placówki budżetowe i edukacyjne coraz częściej zdają sobie sprawę, że zadowoleni, zdrowi i zmotywowani pracownicy przekładają się na lepsze wyniki biznesowe. 

Ale czym jest ten dobrostan pracowniczy? Co się na niego składa? O innowacyjnym podejściu do wspierania zdrowia psychicznego pracowników migracyjnych, metodach zapewnienia dobrostanu w środowisku różnorodności kulturowej i językowej, a także sprawdzonych technikach oddechowych zmniejszających stres, lęk i depresję – o tym wieloaspektowo opowiemy w trakcie konferencji.
Czekają Was: prezentacje i warsztaty prowadzone przez renomowanych ekspertów!

Dla kogo?

Zapraszamy osoby zainteresowane zadbaniem o dobrostan pracowników z różnych sektorów: przedstawicieli biznesu, przedstawicieli organizacji publicznych i pozarządowych oraz sektor edukacji. Ale to nie wszystko! Nasza konferencja jest otwarta dla każdego, kto pragnie pogłębić swoją wiedzę w tym obszarze.

Ramowy Program „Dobrostan pracowników w czasach migracji: czemu warto to robić, jak to robić efektywnie”

9:00 – 9:20  Blok 1. Networking i ankiety
Networking, rejestracja, ankiety, rozmowy kuluarowe

9:20 – 11:30  Blok 2. Jak wspierać budowanie dobrostanu w organizacji

 • Przywitanie i krótkie wprowadzenie co to jest dobrostan i o projekcie Peace of Mind. Aleksandra Mykowska, psycholog, Fundacja Understanding, Agnieszka Lintowska AOL Polska 10 minut
 • Wspieranie zdrowia psychicznego pracowników migracyjnych: Innowacyjne podejścia oparte na skalowalnych interwencjach WHO – dr Dorota Ziętek, certyfikowany trener WHO, Fundacja Understanding 15 minut
 • Czemu warto dbać o dobrostan w organizacji – wdrażanie zasad zrównoważonego rozwoju (ESG) i praktykBarbara Matyaszek Szarek, Heuresis 15 minut
 • Jaki koszt ponosi pracownik/ organizacja podczas realizacji akcji humanitarnej?Maria Wojtacha, Fundacja Internationaler Bund Polska 15 minut
 • Od barier do więzispołeczność 2.0. w JCC Krakow Joanna Fabijańczuk JCC Kraków 15 minut
 • Sprawdzone badawczo i w praktyce skuteczne techniki oddechowe zmniejszające stres, lęk i depresję – projekt Peace of mind dla uchodźców i osób im pomagającychKatrien Hertog: IAHV; Natalya Kozyr psycholog ukraiński; 20 minut

11:30 – 12:00 Przerwa kawowa

12.00 – 13.30 Blok 3. Budowanie dobrostanu w praktyce, dyskusja nt. wdrażania w organizacji

 • Jak zapewnić dobrostan pracownikom – doniesienia ze świata neuronauki wraz z ćwiczeniami praktycznymi i wnioskami z wdrożeń – Aleksandra Mykowska, psycholog, Fundacja Understanding

 • Wspieranie pracodawców w budowaniu przyjaznego środowiska pracy dla różnorodnych pracowników. Doświadczenia małopolskieMonika Gucwa, Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie

 • O samoregulacji pracownika, czyli Self reg w organizacjiJagoda Sikora, psycholog, Uniwersytet Śląski (wystąpienie online)

 • Proste techniki autoregulacji jako sposób na uwalnianie napięcia i stresu Iwona Madej, coach, trener somatyczny Love & Create
 • O konfliktach i mediacjach w środowisku międzynarodowym: jak się porozumieć i rozwiązywać konflikty w grupach wielonarodowych Magdalena Kosicka-Leszczyńska, certyfikowana trenerka NVC, mediatorka, radczyni prawna (wystąpienie online)
  Wsparcie: Jagna Romanowska – mediator, radca prawny, trener komunikacji opartej na empatii – Przystanek-empatia

 • Podsumowanie: dyskusja z uczestnikami nt. jak wdrażać programy budujące dobrostan wśród pracownikówDorota Ziętek

13:30 – 14:30 Lunch

14:30 – 16:00  Warsztaty (dodatkowe zapisy – maksymalnie 15 osób/warsztat)

 • Warsztaty oddechowe promocja PC programMarzena Przybylska trener oddechu, Fundacja Art of Living (warsztat tylko stacjonarnie)

 • Ćwiczenia neuronalne budujące dobrostanIwona Madej, trener somatyczny, coach  (warsztat tylko stacjonarnie)

 • Nieprofesjonalna pomoc psychologiczna w organizacji – wsparcie w kryzysieMonika Stutz Kowalska (warsztat stacjonarnie i online)

 • Czy dobrostan kłóci się z konfliktem? Jak dbać o społeczny aspekt dobrostanu?Jagna Romanowska, mediator, radca prawny, trener komunikacji opartej na empatii: Przystanek Empatia (warsztat tylko stacjonarnie)

   

  Organizator zastrzega sobie prawo do modyfikacji programu.

  Poznaj Nasze Prelegentki

  Aleksandra Mykowska

  Psycholog społeczny (Uniwersytet Jagielloński), absolwentka MBA, praktyk zarządzania kilkudziesięcioosobowymi zespołami, realizatorka licznych programów kształcenia dorosłych w systemie stacjonarnym, blended learning, e-learning oraz procesów Development Center. Zarządzała procesem organizacji i przygotowania merytorycznego wielu kursów dla dorosłych dla ponad 10 000 osób, współautorka autorskiej metodyki nauczania online, badań nad motywacją wewnętrzną do nauki online. Prezenterka na konferencji EDUCA Berlin i innych międzynarodowych konferencjach. Obecnie jest w trakcie certyfikacji w „Integracyjnej Terapii Somatycznej Traumy”. Ukończyła liczne szkolenia i kursy z zakresu Dobrostanu.

  Barbara Matyaszek-Szarek

  Opiekunka merytoryczna serii Programów rozwojowych Excellence in Negotiations® i Excellence in Management®. Współzałożycielka Heuresis, Prezes Zarządu. Certyfikowana trenerka, konsultantka zarządzania, autorka unikatowych programów rozwojowych. Uczestniczy w pracach Advisory Board IPSCMI i ACI. Posiada certyfikaty negocjatora Certified International Professional Negotiator® (CIPN®), menedżera Certified International Professional Management Executive® (CIPME®), HR menedżera Certified Human Resource Management Executive® (CHRME®) oraz trenera Certified International Professional Training Consultant ® (CIPTC®). Odpowiedzialna za budowanie strategii i zarządzanie kapitałem klientów i kapitałem wiedzy. Prowadzi projekty doradztwa strategicznego i zarządczego.

  Maria Wojtacha

  Od 2019 roku dyrektor Fundacji Internationaler Bund Polska,  doktor nauk społecznych. Wcześniej zawodowo związana ponad 9 lat z Uniwersytetem Jagiellońskim – Collegium Medicum a w w latach 2015 – 2019 pełniła funkcję dyrektora Departamentu Inwestycji Strategicznych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Ponadto w latach 2009 – 2019 członek zarządu Fundacji Rozwoju Gmin Polskich oraz jej założyciel i fundator. Absolwentka stypendium Santander Banku na udział w programie pn. „W30 – Developing women leaders in university faculty and administration”, na University of California (UCLA) oraz stypendium Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie i Fundacji Vital Voices na udział w programie pn. „Mentoring & Innovation Leadership program for Polish Women Entrepreneurs”.

  Iwona Madej

  Coachka, trenerka holistycznej pracy z ciałem, terapeutka transpersonalna, mentorka; Love & Create Iwona Madej. Wspieram kobiety w życiowych zamianach. Pomagam odkryć i uznać własną moc, uwolnić wewnętrze blokady i odzyskać dostęp do pełni potencjału. Pomagam kobietom odważnie działać i kreować życie w zgodzie z własnym sercem. W pracy z klientkami czerpię z ucieleśnionego doświadczenia własnej wieloletniej transformacji oraz umiejętności zdobytych podczas licznych szkoleń m.in.: Body Psychoterapy Training (Selfinstitute – Anna Pączka), Fundamentalne elementy pacy z ciałem (Instytut Terapii Tańcem i Ruchem – Iba), Kurs świadomości ciała, emocji, relacji wg metody Laban Bartenieff (Agnieszka Sokołowska), Holistyczne Studia Transpersonalne (Master Your Life dr Izabela Kopaniszyn), Kurs czytania Kronik Akashy u Gabrielle Orr, Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach (TSR I)- Centrum Rozwiązań

  Katrien Hertog

  Dyrektor Programu Budowania Pokoju w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Wartości Ludzkich (IAHV), dr Katrien Hertog, dzieli się swoimi pomysłami na to, jak zaprowadzić pokój na świecie za pomocą kultury, sztuki i muzyki. Urodzona i wychowana w Belgii, a obecnie mieszkająca w Wielkiej Brytanii, dr Katrien Hertog uzyskała tytuł doktora na Uniwersytecie w Leuven, a jej praca doktorska dotyczyła roli religii w budowaniu pokoju. Jest badaczem, trenerem i praktykiem w dziedzinie budowania pokoju z ponad 15-letnim doświadczeniem w dziedzinie akademickiej i w międzynarodowych organizacjach pozarządowych zajmujących się budowaniem pokoju.

  Jagna Romanowska

  Radca prawny, mediator i trener komunikacji opartej na empatii. Hobbystycznie ukończyła studia podyplomowe z praktycznej psychologii społecznej. Fascynuje się psychologią rozwojową i, coraz bardziej, neuropsychologią. Jej pasją i misją jest budowanie dla dzieci bezpiecznego świata, świata pokoju. W tym celu wspiera rodziny w obszarze prawa rodzinnego, mediacji rodzinnych i empatycznych treningów rodzicielskich. Z drugiej strony chce działać w szkole mediując konflikty szkolne i ucząc młodych ludzi jak wyrażać siebie autentycznie i rozwiązywać konflikty. 

  Magda Kosicka-Leszczyńska

  Certyfikowana Trenerka Porozumienia bez Przemocy (NVC), Mediatorka, Coacherka,  Radczyni prawna. Od 2010 r. prowadzi szkolenia z zakresu komunikacji i mediacji dla szkół, przedszkoli  instytucji i grup otwartych. Jest mediatorka sądową i rozwiązuje konflikty zbiorowe.  Jej prawdziwą pasją jest praca z młodzieżą i wspieranie w rozwiązywaniu konfliktów młodych ludzi w różnych grupach wiekowych.

  Monika Stutz-Kowalska

  Certyfikowany trener fundacji FamilyLab Polska, realizator programu Szkoła dla Rodziców i Wychowawców. Absolwentka studiów na kierunkach: Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, Nauki Społeczne, Przygotowanie Pedagogiczne. Psycholog w trakcie szkolenia.

  Dorota Ziętek

  Doktor Uniwersytetu Jagiellońskiego, absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego, edukatorka, specjalistka ds. wielokulturowości, mniejszości narodowych i etnicznych, ekspertka w dziedzinie tożsamości. Badaczka i koordynatorka grantów. Członkini Międzynarodowej Grupy Koordynacyjnej ds. Zdrowia Psychicznego, autorka artykułów, raportów i książek, członkini rady programowej publikacji naukowych. Trenerka metod skalowalnych Światowej Organizacji Zdrowia.

  Marzena Przybylska

  Nauczyciel języka francuskiego, asystent międzykulturowy, trener jogi i technik oddechowych. Zaangażowana w pomoc uchodźcom od początku wojny. Prowadzi bezpłatne zajęcia z jogi, medytacji, technik oddechowych dla uchodźców w Krakowie. Związana z organizacją Art of Living Polska.