Grupy Wsparcia: przestrzeń wzajemnego wsparcia dla rodzin osób z orzeczeniami oraz trudnościami rozwojowymi lub wychowawczymi

Kiedy i dla kogo?
Terminy zajęć stacjonarnych: 2, 4, 7 lipca 2025
Miejsce: Zabłocie 20, I piętro, Kraków
Zapisz się przez formularz TUTAJ. Dołącz do nas!
Dla rodziców i opiekunów dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego, trudnościami rozwojowymi lub problemami wychowawczymi. Grupy są również otwarte dla rodzin z doświadczeniem migracyjnym – zarówno polskich, jak i cudzoziemskich.
Co dają nasze grupy wsparcia?
- Dają emocjonalne wytchnienie – to miejsce, gdzie możesz podzielić się swoimi przeżyciami, frustracjami i radościami.
- Łączą ludzi w podobnej sytuacji – dzielimy się doświadczeniem, pomysłami, wiedzą. Wzajemne zrozumienie buduje siłę i zaufanie.
- Pomagają odnaleźć nowe spojrzenie – spotkania inspirują do szukania rozwiązań i lepszego zrozumienia siebie i swoich reakcji.
- Zmniejszają poczucie osamotnienia i bezradności – dzięki regularnemu kontaktowi z innymi, którzy rozumieją, przez co przechodzisz.
- Wzmacniają Twoją odporność psychiczną – sieci wsparcia dodają odwagi, energii i poczucia, że dasz radę – nie tylko dziś, ale też jutro.
Rodzicielstwo dziecka z orzeczeniem, niepełnosprawnością czy trudnościami emocjonalnymi to wyjątkowa droga – pełna miłości, ale i wyzwań. Właśnie dlatego stworzyliśmy bezpieczną przestrzeń wsparcia, w której Ty także możesz poczuć się zrozumiana i nie jesteś sama.
Sieci wsparcia wzmacniają poczucie własnej wartości i dodają siły, która pozwala lepiej radzić sobie z codziennymi wyzwaniami. Spotkania odbywają się raz w tygodniu stacjonarnie i na platformie Zoom. Są prowadzone są przez wykfalifikowanych specjalistów. Aktualne informacje o naborze do grup wsparcia znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.
Oto, co budujemy razem:






Poznaj Naszą Prowadzącą

Dr Dorota Ziętek
Doktor nauk humanistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, certyfikowana trenerka Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), edukatorka, mentorka trenerów, specjalistka ds. wielokulturowości oraz wsparcia psychologicznego od lat zaangażowana w działania wspierające osoby doświadczające kryzysów i wykluczenia. Prowadzi grupy wsparcia dla uchodźców, kobiet doświadczających przemocy (GBV), osób starszych, młodzieży uzależnionej od internetu oraz osób z orzeczeniami. Wspiera i szkoli organizacje działające na rzecz kobiet dzieci uchodżców i osób starszych, prowadzi szkolenia z zakresu zarządzania problemami i stresem. Członkini Międzynarodowej Grupy Koordynacyjnej ds. Zdrowia Psychicznego przy UNHCR. Autorka publikacji i koordynatorka projektów dla osób zagrożonych wykluczeniem, specjalizuje się w pierwszej pomocy psychologicznej i odbudowie rezyliencji. W swoim dorobku ma m.in. kursy: Dziecko i rodzina w obliczu wojny, Dziecko i trauma, Pomoc dziecku w sytuacji traumatycznej, Interwencja kryzysowa oraz Wsparcie psychologiczne Pierwsza pomoc psychologiczna i inne.
